HSHG | APPLE FLAT | 18 lbs.
HSHG | APPLE FLAT | 18 lbs.

HSHG | APPLE FLAT | 18 lbs.

Regular price $27.00 $0.00 Unit price per

Apple Flat, roughly 18lbs. / $1.50 per lb.

..

HSHG, gathered these apples in-person from the grower, farmer to farmer!  Unlike store bought you are bypassing much handling and contamination avoiding; the packing shed, transportation to the distribution center, distribution warehouse handling and chemical spray preservatives and gassing, transportation to the grocery store, grocery store employee handling, and in-store customer contamination.